Bingöl’de ‘toplu oy’a itiraz eden CHP heyetine saldırı

Bingöl’ün Çavuşlar köyünde toplu oy iddiaları üzerine köye giden CHP heyetine “Burası Çavuşlar giremezsiniz. Biz açık da kullanırız kimseyi ilgilendirmez” denilerek saldırıldı. Jandarma ise CHP heyetini köyden çıkardı.

13. cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda oy kullanma işlemleri devam ederken usulsüzlük ihbarları da geliyor. Bingöl’ün Çavuşlar köyüne kayıtlı ama yurt dışında yaşayan seçmenler yerine toplu oy kullanıldığı iddia edildi. Yeni Yerleşim İlkokulu’ndaki 1282 nolu sandıktaki usulsüzlük ihbarı üzerine CHP heyeti Çavuşlar köyüne gitti. Toplu oy kullandıkları iddia edilen grup, CHP’li heyete “Burası Çavuşlar giremezsiniz. Biz açık da kullanırız kimseyi ilgilendirmez” diyerek saldırdı.

‘SALDIRGANLARA ENGEL OLMAK YERİNE BİZİ TAHLİYE ETTİLER’

Bölgede bulunan jandarma ise CHP heyetini köyden çıkardı. CHP heyetinde bulunan Servet Ayık, saldırı ile ilgili şu bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı:

“Çavuşlarda saldırıya uğradık jandarma sayısı yetersiz olduğu için saldırganlara engel olmak yerine bizleri köyden tahliye ettiler ..!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir