CHP’li Başkana Sert Çıkan Ekrem İmamoğlu İlk Kez Açıklama Yaptı: “Bazen Hata Yapanları Uyarmak Gerekiyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kreş temel atma töreninde yaptığı çıkışla gündem olmuştu. Temel atma törenine katılımın azlığına sinirlenen İmamoğlu, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren’e sert çıkmıştı. Sözleri gündem olan İmamoğlu’ndan konuya dair ilk açıklama geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de temel atma töreni için kameralar karşısındaydı.

İstanbul’da yapılacak 10 kreşin temel atma töreni için kameralar karşısına geçen İmamoğlu, törene katılımın az olmasını eleştirmişti.

İmamoğlu’nun CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren’e çıkışı gündem olmuştu.

İmamoğlu, katılımın azlığından şikayet etmiş ve o sırada yanında bulunan Avseren’e ‘Sen kendi üyene burada büyükşehir belediyesinin temelini duyurmuyorsan, rezillik’ diyerek tepki göstermişti.

“Hiç önemli değil, basın masın.”

Avseren, o tepkiye ‘başkanım…’ yanıtını verirken İmamoğlu’nun kulağına basının olduğu uyarısında bulunulmuştu.

İmamoğlu ise bu sırada ‘Hiç önemli değil basın, masın’ diyerek tepkisini korumuştu.

Bugün Başakşehir’de başka bir açılış törenine katılan İmamoğlu, Avseren’e gösterdiği tepkiye dair ilk kez açıklama yaptı.

İmamoğlu, Avseren’e verdiği tepki sorulunca ‘Cumhuriyet Halk Partisi her zaman yanımızda. İlçe başkanımız, belediye başkanımız, yine belediye başkan vekilimiz bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor. CHP her zaman yanımızda. Biz aileyiz, bir aradayız. Çok güçlüyüz’ ifadelerini kullanarak cevap verdi.

“İstanbul ittifakı çok güzel olacak.”

İttifak sorusunu da yanıtsız bırakmayan İmamoğlu, ‘Biz toplumsal ittifak o kadar bizi besledi ki. Yani bunu çok daha güçlü bir şekilde tarihi bir boyutta İstanbul’da tekrar başaracağız. İstanbul ittifakı, çok güzel olacak’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir