Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur emeklisi için yüzde 50 civarında artış olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir televizyon programında konuştu. “Memur ve emekliye zam ne kadar olacak?” sorusuna yanıt veren Yılmaz, “İmkanlarımızı zorlayarak emeklilerimizin yanında olacağız. Memur emeklisiyle ilgili toplu sözleşme gereği alacakları bir fark ve enflasyon farkı var. Memur ve memur emeklisi için yüzde 50 civarında bir artış olacak. İşçi emeklileri daha farklı şartlara tabi.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Memur ve emekliye zam konusunda konuşan Yılmaz, “İmkanlarımızı zorlayarak emeklilerimizin yanında olacağız. Memur emeklisiyle ilgili toplu sözleşme gereği alacakları bir fark ve enflasyon farkı var.” dedi.

“MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ İÇİN YÜZDE 50 CİVARINDA ARTIŞ OLACAK”

“Memur ve emekliye zam ne kadar olacak?” sorusuna yanıt veren Yılmaz, “Memur ve memur emeklisi için yüzde 50 civarında bir artış olacak. İşçi emeklileri daha farklı şartlara tabi. Farklı emekli kesimleri arasındaki dengeyi koruyucu ve özellikle daha düşük alanları gözetici bir yaklaşım sergileyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücrete ilişkin olarak da konuşan Yılmaz, “Geçen yıl asgari ücretle ilgili iki önemli gelişme oldu. Asgari ücretti geçen yıl yüzde 107 artırdık. Tarihi bir kararla asgari ücreti vergiden muaf tuttuk.” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: ANA HEDEFİMİZ ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRMEMEK

Sözlerini sürdüren Yılmaz, “Şimdi yeni bir müzakere başlamış durumda. 3 taraf var burada. İşletmelerle çalışanlar arasındaki dengeyi sağlamak gerek. Dolayısıyla bir denge içinde bunu belirleyeceğimizi düşünüyoruz. Bizim ana hedefimiz çalışanları enflasyona ezdirmemek olmuştur” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir