Görevden alınan İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı’ndan zehir zemberek basın açıklaması: ‘Şımarık bir kaprisle…’

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada İYİ Parti İzmir İl Yönetim Kurulu’nun Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın 10.01.2024 tarihli yazısı ile 11.01.2024 tarihinde görevden el çektirildiği duyuruldu.

Açıklamada el çektirme kararınında gerekçe belirtilmediği ifade edildi.

Yapılan açıklama şu şekilde: 

“Yılbaşından hemen önce İl Başkanlığı makamında İl Sekreterimiz, Siyasi İşler Başkanımızın üzerine yürümüş, sözlü ve fiili saldırıda bulunmuştur. Bunun üzerine İl Sekreterinin görevden istifası istenmiş ancak Ümit Özlale devreye girerek, İl Başkanımıza ‘İl sekreteri yoksa ben de yokum’ diyerek sürecin baş aktörlüğüne soyunmuştur. İl yöneticilerini görevlendirme yetkisi il başkanındadır. Bu yetki milletvekili ya da herhangi bir adayın uhdesinde değildir. Parti içinde bu tarz bir olayın hoşgörülmesinin mümkün olmadığı kendisine iletildiğin ‘ben de Genel Başkan’a gidip ya il ya ben derim’ diyerek ısrarcı olduğunu belirtmiştir. 

Olayın akabinde Ümit Özlale Ankara’ya giderek Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile görüşmüş, ‘ya ben ya il yönetimi’ diye diretmesi neticesinde de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tercihini Ümit Özlale lehine kullanmak zorunda kalmış ve yönetim görevden el çektirilmiştir. 

Seçim çalışmalarında ‘İzmirliyim, İzmir’in değerlerine sahibim’ diyen ve partimizin en iddialı belediye başkan adayı olarak kabul ettiği Ümit Özlale’nin, seçilerek gelmiş il yönetiminin, şımarık bir kaprisle görevden el çektirilmesini sağlayarak, mecvut yönetime karşı kongrede kaybetmiş kişileri yönetime getirmek istemesiz İzmir’in demokratik, cumhuriyetçi, özgür, çağdaş yapısıyla bağdaşmadığının göstergesidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir