Muharrem İnce’den “Hoşgeldiniz, güle güle” açıklaması: Art niyetli değildi, Türkçe’de en çok kullanılan kelimedir, büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tv100 ekranlarında Ece Üner’in sorularını yanıtlıyor.

İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İntikam almak bir derdim olmadı. Hoş geldiniz ve güle güle, Türkçede en fazla kullanılan kelimedir. Ben ikisini birden giderken söyledim. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salihtir.

Seçim güvenliğini konuştuk. Ben adayken sandıkların boş bırakıldığını söylemiştim. İnşallah böyle bir şey olmaz dedim. Türkiye’deki tüm sandıkları biz koruruz dersek doğru bir şey söylememiş olurum. Oran verdi. Şu ana kadar sağlıklı olduğu konusunda. Ben de örgütlerde görev yapan siyaset adamı olarak görüşlerimi paylaştım. 200 bine yakın sandığa sahip çıkalım diye uzun uzun konuştuk. 

(İttifak’a davet) Tek bir kelime konuşulmadı. Menfaat ve ilke ittifakları kurulur. Menfaatte başka ilkede başka şeyler olur. İlkelerimiz çok net, çıkışta da söyledim. Asla ve asla Atatürk’ü tartıştırmayacağız. Kırmızı çizgimizdir. Kimse Dersim katliamcısı diyemez, iki ayyaş diyemez. Tartışmıyoruz kimseyle. Kaçak FETÖ’cü İnce’ye oy vermem diyor. Sanki senden oy istedim. Meclis’i bombalayan adamın oyunu istemiyorum. Bana namuslu adamların oyu lazım. Çok net ve basit. 

Oy alacağız diye tarikatlara göz kırpmayacağım. Laik, bilimsel eğitim vazgeçilmezimizdir. Parasız eğitimden vazgeçmeyeceğiz. Senin teröristin benim teröristim olmaz. Bana saldırıyorlar. Kaçak ne kadar terörist varsa saldırıyorlar. Doğru yoldayım. Ben Köroğlu gibi dövüşeceğim. Döne döne, vuruşa vuruşa. Bunlar bana güç veriyor. Korkmuyorum. İlkeli durduğumu biliyorum. Türkiye’yi marjinallere teslim etmemeliyiz. Hizbullahçılara PKK’lılara teslim edilmemelidir. Marjinallerin elinden kurtarılmalıdır. Erdoğan’ın marjinalleriyle benim marjinallerim bir değil. 

Kadın hakları konusunda asla geri adım atmayız. Çocuklarımızı koruyacağız. Dozerle yıkacağız. Tavizsiz bir yönetim yapacağız. Anayasa’nın ilk 4 maddesini kimseye tartıştırmayız. Mavi Vatan’ı destekliyoruz, Doğu Akdeniz’den pay istiyoruz. İHA ve  SİHA’ları destekliyoruz. Erdoğan’ın doğru yaptığı işi neden reddedeyim. Bizim duruşumuz var, yanlışa yanlış doğruya doğru diyen insanlarız.

21 yıllık hedefinin hiçbirini tutturamamış bir Erdoğan var, yorgun bir Erdoğan var, ortak aklı yitirmiş bir Erdoğan var. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir