Yerli ve Milli Parti’den AK Parti’ye eleştiri: Devlet idaresinde görülmemiş bir olaya şahit oluyoruz

Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada gündemi değerlendirdi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları nedeniyle cumartesi günü “Büyük Filistin Mitingi” düzenlemesini eleştiren Teoman Mutlu, “Bugün, devlet idaresinde görülmemiş bir olaya şahit oluyoruz. İktidar ve tüm bileşenleri, cumartesi İsrail’i kınama mitingi yapacakmış. İktidar, karar alma ve uygulama yeridir” diye konuştu.

“İktidar konuşma, kınama veya miting yapmaz” diyen Mutlu, “Elinde ne güç varsa ne mekanizma varsa onu kullanır, yani gereğini yapar. Miting nedir? Elinde iktidar gücü, yaptırım gücü olmayan kitleler, gruplar, dernekler miting yaparak sesini duyurmaya çalışır. Ama iktidar güç kaynağı kendisi olduğu için gereğini yapar, miting onun işi değildir” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDARIN FİLİSTİN POLİTİKASINI, BARIŞ ÇAĞRISINI DOĞRU BULUYORUZ’

Hükümetin arabuluculuk çağrısını doğru bulduklarını söyleyen Teoman Mutlu, “Yerli ve Milli Parti olarak, iktidarın Filistin politikasını, arabuluculuk ve barış çağrısını doğru buluyor ve destekliyoruz. Fakat kusura bakmasınlar, tüm iktidar liderlerinin de katıldığı bir mitingi yanlış buluyoruz. Miting, dünyaya sesini duyurma vasıtasıdır. İktidar, koskoca devleti yönetiyor. Elinde sesini ve gücünü gösterecek bunca mekanizma varken bula bula mitingi mi bulmuş? Gerçekten hayretler içindeyiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir