Hasarlı binalar yıkılmayı beklerken, Rektör’e villa yapılıyor!

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversite yerleşkesi içinde kendisine 7,2 milyon TL’ye villa inşa ettiriyor. Villa, “Rektörlük özel hizmet binası” adı altında gizlenerek inşa ediliyor.

Üniversite yerleşkesinde birçok binanın depremde ağır hasar görmesi nedeniyle öğrencilerin hâlâ uzaktan eğitime devam ettiği öğrenildi. Üniversitenin ağır hasarlı binaları tehlike saçarken yeni binaların ne zaman inşa edileceği ve öğrencilerin ne zamana kadar uzaktan eğitim göreceği ise bilinmiyor.

Ancak Rektör Uzun, üniversitenin kaynaklarıyla kendisine lüks bir villa inşa ettirmeyi tercih etti. Villa, üniversitenin en güzel yerinde, Amanos dağlarının eteklerinde yükseliyor.

Villanın inşaatı, üniversite öğrencilerinin uzaktan eğitim gördüğü bir dönemde yapılıyor. Rektör Uzun, villa yaptırmak için üniversitenin hasarlı binalarını yıkmak yerine, bu binaları yenilemek için harcayabileceği milyonlarca lirayı kendi lüks ihtiyaçları için harcıyor.

Yolsuzluk ve torpil iddiaları

Uzun süredir torpil ve yolsuzluk iddiaları ile anılan akademide, bu yeni skandal da tepkilere neden oldu.

Sosyal medyada tepki gösterenler, “Rektörlük makamı bir lüks villa değil, eğitim ve araştırma için var” ifadelerini kullandı.

Yolsuzluk ve torpil iddialarının araştırılması için çağrıda bulunanlar, Rektör Uzun’un istifasını istedi.

MHP’ye yakınlığıyla biliniyor

Rektör Uzun’un MHP’ye yakınlığıyla biliniyor. 2023’ün Ağustos ayında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiği de öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir